Choď na obsah Choď na menu
 


Príbeh

15. 2. 2008

Narodil sa asi 29.1 ako veselé a nezbedné žriebä vyhliadol si ho muž menom Roy Jack.Staral sa o neho..od malička s pomocou mu pomáhal džokej meno neviem jazdil na ňom. .Bol krásny ryšiak s bielou hvieznou..anglický plnokrvník žrebec. Barbaro bol rýchly ako víchor vyhrával závody 6 krát za sebou. Bol výborný.. behaním bol jeho život nevzdal by sa toho.. nikto ho nenútil šiel sa sám.. s radosťou. Písal sa deň 20.mája kedy sa Barbaro chystal na jeho osudný deň. Závod Preakness Stakes kedy sa chystal na štart kedy sa otvoria vráta a už letí letí a pomalý sa obieha medzi ostatných vyhráva je ďaleko pred nimi cíti víťazstvo Barbaro opäť víťazí.. a ide sa na druhé kolo s radosťou vbehne do boxu už je nedočkavý otvárajú sa dvierka a letí....beží čo mu sily stačia bol zase prvý.. no v tom ucítili nepríjemnú bolesť nohy. Na nič iné nemyslí z prvého miesta sa musí presunúť na posledné a zastaviť točiť sa zbaviť sa bolesti nejde to ledva sa opre o nohu nejde to bolí ..Džokej zoskočí snaží sa Barbara upokojiť na pomoc mu bežia 6 muži keď to zbadá Roy beží za Barbarom na pomoc. V tom ho džokej obime s plnými očami sĺz vie čo Barbara čaká na čo im bude kôň s 3 nohami. Barbaro nie a nie sa ukľudniť.. noha ho boli neúprosne.. Roy zavolá rýchlo voz aby ho vzali na kliniku žiadne uspávanie. Džokej sa skláňa nad sedlom.. ledva dýcha bojí sa ,,čo bude s Barbarom?. "Mal víťazstvo na dosah to čo chcel. No osud to zariadil inak... Utrpel ťažkú trieštivú zlomeninu. Bol odvezený na špeciálnu kliniku kde mu nohy z niekoľkých častí rozlámanej časti dali dokopy vďaka 27 klincom (dratom).. Barbara čakal ťažký život ale žil tak mladý kôň prečo by mal umrieť? netrpí ..zatiaľ.. Roy Jack získal cenu za záchranu životu koňa s katastrofálnym koncom. Barbaro si dobre žil podstúpil 20 zákrokov rôzne liečenia a vyšetrenia. Mal na nohe sadru kým Barbaro sa liečil. Ľudia si ho začali tak všímať že bol skoro najznámejším koňom sveta.. Mal deň čo deň stovky návštev na klinike kde bol na plot mu lepili plagátmi,,I love Barbaro ,Believe Barbaro"a iné celý niekoľko metrový plot bol oblepený jeho fotkami, odkazmi, kvetmi nechávali bedne s jablkami, mrkvami a inými dobrotami.. Večne kde vyšiel ho každý chcel pohladiť bola to Hviezda....veľmi mladá.. žil 8 mesiacov so sadrou a zlomenou nohou ale žil a bez problémov.. no neskôr mu začali opuchy, bolesti a zápaly...až sa raz nemohol ani postavil len ležal....preto sa Roy rozhodol ho netrápiť preto 29.1.2007 jeho život navždy skončil dal mu druhú šancu ktorú už nešlo obnoviť Barbaro sa má určite výborne..

.. ,,Nikdy na teba BARBARO nezabudneme si hrdina náš Bar"..

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

moja stránka

(lucka jaaaaaa, 13. 4. 2012 9:53)

je cela o zvieratach a podobne ved s a kuknite :) kazdy tam nieco cool najde aspom si myslim :D www.lucka77.estranky.sk

Nekupujte max factor

(Jully , 13. 4. 2012 9:51)

Max factor je skurven--- ko.ot nekupujte hoje testovany na zvieratach

Moja stranka

(Doktorka Partíková, 8. 8. 2011 18:07)

Chodťe prosím aj na moju stranku. http://www.doktorkapartikova.estranky.sk

Podobny

(Doktorka Partíková, 8. 8. 2011 14:50)

Som zverolekárka a mala som už podobny prípad. Jeden kôň raz pretekal a vyvrtol si členok. Myslela som že je to len klasické vyvrtnutie. Tak som mu nohu zabandažovala a dala preukaz: 2 mesiace nejazdiť. Keďže to bol môj kôň tak mi ho prišlo lúto pretože v stajni erdžal a chcel ísť na pastvinu. Nemohla som sa naňho pozerať tak som ho predala jednemu džokejovi menom Lucius. Po dvoch mesiacoch mal nohu v poriadku. Dovolila som Luciusovi s ním trénováť. Blížili sa preteky. Kone stáli v boxoch a Dalesovy (Luciusovmu koňovi) sa podlomili nohy. Zvolala som voz a odviezli sme ho ku mne na kliniku. Zistila som že má zlomeninu. Dala som mu nohu do sádry ktorú mal 1 mesiac na nohe. Potom som mu to zrengenovala. Všetko bolo v poriadku. No Dales nebol vo forme. Lucius ma požiadal aby som mu vrátila penize že on už Dalesa nechce. Tak som mu vrátila peniaze a on mne Dalesa. Začal mi hrízť jazdcov a ceriť zuby na kone. Vedela som že niečo nie je v poriadku. obrala som ho na ošetrovňu a zistila ťe na šiji má stopy po uhriznutí a na chbte otlačky od sedla. Keď som sa na to spýtala Luciusa tak mi povedal že on ho nikdy neodsedlal. Bolo mi to jasné. Začala som ho lonžovať. Teraz je z neho dobrý školský koník. A už nikdy ho nepredám takým ľďom ako bol Lucius.

smutne

(Veve, 19. 6. 2009 18:47)

:-(chudatko :-((( tak nad timto pribehom sa neda nerozplakat

...

(..., 6. 12. 2008 20:37)

...barbarovi chýbali presne 3 mesiace do svojich 4 narodenín...

Kajusiq

(Karin, 28. 7. 2008 21:31)

nos om sa rozplakala chuuudatko:((((

Monca

(Natushqa, 21. 7. 2008 13:23)

mno tato stranka je wery good a tesim sa ked bude uplne hotovaa :)))

natushqa

(Mona95, 30. 6. 2008 12:25)

Díky natka budeem sa snažiť to tu nejkako zariadiť...lebo ešte musím celú túto stránku dokončiť mi tu toho ešte dosť chýba....ale posnažím sa na to nezabudnúť.....

Ahoj monča

(Natushqa, 29. 6. 2008 17:55)

mno ja by som ti len cela poradit ..pridaj sem ešte aj to video s barbarom...bolo by to ovela supernejsie.... :))

smutne

(horse, 15. 6. 2008 11:39)

joj smutnee

MIlujem kone

(Jana, 13. 6. 2008 21:26)

Tak pri tomto príbehu som sa rozplakala.........