Choď na obsah Choď na menu
 


Drezúra

18. 1. 2008

Obrázok Slovo drezúra pochádza s francúzkeho slovesa ,,DRESSER" ktoré znamená vychovávať, cvičiť - a drezúra je v podstate práve to. Je to príprava koňa do výnimočne vysokej úrovne, zahŕňa klasické jazdecké umenie a airs- cviky nad zemou , ktoré tak dobre predvádza španielska jazdecká škola... Tu však najdete len o modernej sútažnej drezúrnej škole.

 

 

 

JAZDECKÉ ÚLOHY
Drezúra zahŕňa všetky stupne jazdectva od tych najjednoduchších až po tie najzložitejšie. Štruktúra drezúrneho sveta je pomerne zložitá, jednoducho povedané však sútaž pozostava z jazdenia predpisanej s
Obrázokérie cvikou, a vo voľnej jazde sa požaduje, aby jazdec predviedol vlastnu zostavu ktora musí obsahovať istý počet cvikov... Pred účasťou na sútaži sa jazdec musí informovať a presne naučiť ktory subor uloh sa požaduje... Niekedy sa povoluje aby vam predčítavač hovoril úlohy, to však môže rozptylovať...

 

SÚŤAŽ
Keď ste sa už naučili úlohu a vstupujete do súťaže , predObrázok začatím svojej úlohy budete s koňom chodiť po vonkajšom obvode drezúneho obdĺžnika. Rozhodca , ktorý sedí v bode C , vám dá zvončekom pokyn, kedy máte začať svoju úlohu jazdiť. Do obdĺžnika vstúpiťe v bode A a začnete predvádzať úlohu. Rozhodca vám udelí body za každy vykonany cvik a ohodnotí váš celkový štíl, techniku, postavenie, uvoľnenosť a ohybnosť kona atd... V pokročilejších kategóriach je viac než 1 rozhodca, aby sa zabezpečilo spravodlivé hodnotenie.

 

HODNOTENIE
Drezúrny obdĺžnik je dookola označený písemnami a pohyby ktoréObrázok mate vykonať, su späté týmito písemnami... Takže ak máte prejsť do klusu v bode A a klusáťe prčesne v bode A, môžete získať niekoľko bodou navyše... Každy cvik sa hodntoi bodovaním od 0 do 10, pričom 0 znamená nezvládnuty. 10 sa udeluje len velmi ojedinele . Kôň musí posluchať a reagovať, musí a tiež pohybovať v pred správnym tempom a zhromaždením, s podsadenim zadnych končatín pod telom, pohybovať sa s lahkosťou, kmihom a pružnosťou... Drezúra má byť zakladným kameňom pre skoky, predože kým nedosiahneťe správny spôsob chodu na obdĺžniku a vyžadovanú poslušnosť a pozornosť, nemali by ste sa pokúšať o skakanie..

Obrázok

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obrázok

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obrázok  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obrázok

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

drezura

(sarrita, 18. 11. 2010 20:22)

pretekam v drezure s mojou kobylkou a je to ten najlepší šport, aký poznám :D

Re: drezura

(Melisa, 4. 5. 2019 19:54)

Dobrý večer. Môžem sa spýtať, mohli by sme sa prosím nejak spojiť a mohli by ste ma prosím niečo naučiť o drezúre? Hľadala som všade na internete o chodoch koňa pri drezúre, ako ho to naučiť a pod. ale nič som nenašla. Som ešte mladá a nemám veľký prístup k podobným informáciám.

Jej

(Doktorka Partíková, 8. 8. 2011 17:10)

Jéj ten úplne posledny obrazok ten konik sa volá Pretty a ošetrovala som hu.

lohuj

(pok, 4. 4. 2011 15:01)

jiklo phterw kjulopswaqkoliujzhfg mjgzb njhsk hvfm.n hgdjgfgfb hghi fbgd,dgvfhgdjhvg hgvfhd dfbh dfh.

šport

(veronika, 26. 11. 2010 17:10)

veľmi sa mi páči šport,na koníkovi!Najviac sa mi páči Heckney,Mustang,Shagia,Banker,Bali,Berber,Calvinia,Costeno,Abaco,abelium,Berber a tak ďalej.Proste všetky!

ti kokšo

(naiki, 2. 2. 2010 12:45)

toto je super stranka

Pre.....Punkicek

(Admin pre Punkicek, 13. 3. 2008 14:52)

No najskor by som ti chcela povedat ze tuto stranku mam asi 2 tyzdne takze som nemala vela casu to tu spravit a este komentare na stranku celkovo pis do rubriky KOMENTARE NA STRANKU a nie sem..........sem pis akurat komentar na tento konkretny text TAKZE ESTE NIECO

Hodnotenie stránok

(Punkicek, 11. 3. 2008 15:57)

Máš tu toho dosť málo o koňoch a okrem toho v rubrike Choroby koňa nič nemáš, takže by si na tomto mala eśte véééľmi veľa popracovať.